środa, 8 lutego 2017

raniuszek

Raniuszki zawsze były dla mnie wyjątkowymi ptakami. Z początku chyba dlatego, że po dołączeniu do tzw. "Klubu raniuszka" marzyłem wręcz o spotkaniu go. Pamiętam dokładnie moją radość, kiedy pierwszy raz go widziałem. Był ze swoimi koleżkami, jak to ma w zwyczaju. Raniuszki zawsze trzymają się razem. Tworzą stada, w których przemieszczają się po lasach. Dlatego łatwo je zwabić, natychmiast reagują na dźwięk - żaden członek ich gromady nie może się zgubić.
Raniuszki wyglądają bardzo nietypowo, ich białe upierzenie i długie ogonki czynią je wyjątkowymi. Nie znam też drugiego ptaka o tak wielu przezwiskach - aniołek, biały duszek, miluszek, czy zupełnie nie pasujący moim zdaniem do jego delikatności raniuch. 11 komentarzy:

 1. Przepiękne zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 2. uwielbiam raniuszki, to zdecydowanie mój ulubiony spośród ptasiego drobiazgu gatunek:) ze względu na harmider, jaki robią zimowe stadka, trudno ich nie dostrzec, kiedy już pojawią się w pobliżu:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne strzały. To kolejny gatunek, który usiłuję sfotografować i jak na razie nic z tego nie wynika. Tyle tylko, że ja chciałbym pstryknąć choć jednego, a Ty masz całe stadko:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dawno już raniuszków nie widziałam, po trosze więc zazdroszczę obserwacji. Piękna sesja i fajnie, że wracasz na blog!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj dawno nic nie dodawałem, ale postaram się to nadrobić!
   dziękuję i pozdrawiam!

   Usuń
 5. Z tymi ptaszkami akurat się nie spotkałam,foty cudowne.

  OdpowiedzUsuń
 6. Też bardzo lubię raniuszki, to takie białe kuleczki z długimi ogonkami! Pięknie tutaj prezentują się na zdjęciach, bardzo udane fotki!
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję, miałem dużo szczęścia, że wszystkie tak zapozowały.
   pozdrawiam!

   Usuń
 7. Uwielbiam je i nigdy nie sfotografowałam. Jak je można zwabić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. można je zwabić ich głosem, ja mam nagrane na telefonie.

   Usuń
 8. Dziękuję wszystkim za miłe komentarze! :)

  OdpowiedzUsuń