wtorek, 16 czerwca 2015

piegża

Choć nazwa bloga ewidentnie wskazuje, że zamieszczam tu przede wszystkim zdjęcia ptaków z ogrodu, to częściej jednak pokazuję ptaki z tytułowego "nie tylko", czyli lasów, jezior. Dzisiaj pierwszy od dawna wpis poświęcony ogrodowi.
Piegże (dwie pary) mają w ogrodzie swoje gniazda. Cały czas kursują z jednej części, z której wygrzebują z drzew różne robaki i owady, do drugiej, gdzie w bluszczu mają domy.
Piegża to jeden z najmniejszych przedstawicieli rodziny pokrzewek i ma około 13 centymetrów długości. Jak piegża wygląda widać doskonale na zdjęciach.

10 komentarzy:

 1. świetne zdjęcia, tym bardziej że to takie maleństwo! W moich topolach i czarnym bzie ciężko je wypatrzyć, ale po Twoim wpisie, poświęcę im nieco czasu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Piegża to faktycznie maleństwo. Ja też z początku je trochę ignorowałem, to one sprowokowały mnie do takiej sesji. Ciągle skakały na drzewach blisko okna.
   Czekam w takim razie na zdjecia piegży u Pana! :)

   Usuń
 2. Ciekawy niepozorny ptaszek. Bardzo dobre zdjęcia, na ostatnim podobają mi sie kolory.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnie zdjęcie- naprawdę świetne! Przepiękna kolorystyka! Podoba mi się również zdjęcie nr.5, ciekawe ujęcie. Gratuluję i pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się z gŁosiem. Ostatnie najlepsze. Piegża jest mało fotogeniczna (przynajmniej w mojej opinii), więc tym bardziej gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może i jest mało fotogeniczna, ale jak widać czasami warto zająć się też takimi z pozoru nieciekawymi ptakami.
   Dzięki za pozytywną opinię, pozdrawiam.

   Usuń
  2. Ostatnie zdjęcie jest zabójcze. Masz talent ;)

   Usuń
 5. Widuję ją czasem przelotnie, jest za szybka dla mnie :-)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Super ujęcia. Szczególnie przypadło mi do gustu ostatnie zdjęcie.

  OdpowiedzUsuń